Wykładziny dywanowe w płytkach
Wykładziny biurowe w płytkach - obiektowe płytki dywanowe.
Specjalnym rodzajem wykładzin dywanowych biurowych są płytki dywanowe. Są to wykładziny podłogowe w formie płytek o wymiarach 50 cm x 50 cm ew. 61 cm x 61 cm, które montuje się do podłoża na specjalistyczny żel antypoślizgowy. Umożliwia on bezproblemowy dostęp do instalacji mieszczących się pod podłogami technicznymi - podniesionymi. Poprawiają akustykę pomieszczenia oraz zwiększają komfort chodzenia i jakość powietrza.
Dodatkowe atuty przemawiające za stosowaniem wykładzin w płytkach to:
✔ łatwy montaż i wymiana pojedyńczych płytek wykładziny bez uszkodzenia podłoża, mniejsza ilość odpadów przy docinaniu w stosunku do wykładzin w rolkach, łatwiejszy transport i przechowywanie wykładziny w paczkach, możliwość prowadzenia prac etapami
✔ większa wytrzymałość i stabilność wymiarowa, klasa odporności ogniowej Bfl-s1 - najwyższa, nie zawierają substancji szkodliwych i są przyjazne alergikom dzięki zdolności wyłapywaniu kurzu
✔ wykorzystywanie surowców pochodzących z recyclingu, dotyczy to zarówno włókien jak i podkładu
✔ możliwość łączenia ze sobą w jednym pomieszczeniu różnych wzorów, faktur i kolorów wykładziny co nadaje podłodze indywidualnego charakteru. Wychodząc na przeciw wymaganiom Klientów i architektów, producenci biurowych wykładzin podłogowych w płytkach produkują specjalne kolekcje o wymiarach 25 cm x 100, 50 cm x 100 cm itp. które dają nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni biurowej.
Wykładzina dywanowa w płytkach ORLANDO
Obiektowa wykładzina igłowana płytkach 50x50 cm, wykonana ze 100% polipropylenu. Praktyczna kolorystyka z efektem melanżu. Dla uzyskania najlepszego efektu zalecana jest instalację w szachownicę.
Zastosowanie: hotele, biura, apartamenty, sklepy, sale audytoryjne, muzea, wystawy.
Wykładzina dywanowa w płytkach Origin
Wykonana ze 100% nylonu barwionego na wskroś, origin jest idealna do dużych przestrzeni lub obszarów, sprawdza się w salach zarządów, recepcjach i większości przestrzeni użytkowych.
Typ wykładziny: płytka welurowa
Skład runa: 100% nylon barwiony na wskroś
Rozmiar: 50cm x 50cm
Waga runa: 850g/m2
Waga całkowita: 4300g/m2
Całkowita grubość: 8.0mm
Klasyfikacja zużycia: BS EN 1307 klasa użytkowa 33 duże natężenie ruchu
Wykładzina dywanowa w płytkach Alaska
Zwięzła paleta dwunastu kolorów o gramaturze 800g, połączona z miłym w dotyku i strukturalnym wykończeniem, odnosi się do orzeźwiających krajobrazów tego pięknego kraju.
Instalowana sama lub w połączeniu z innymi kolekcjami Burmatex jak grade, axis lub hadron, daje dodatkową szczyptę elastyczności i kreatywności do naszego stale ewoluującego portfolio produktów.
Alaska jest produkowana w Wielkiej Brytanii, do obiektów o wysokim natężeniu ruchu, ma klasę 33 i niską emisłe ciał lotnych (VOC).
Typ wykładziny: strukturalny pętelkowy
Skład runa: 100% Solution Dyed Aquafil Econyl® Polyamide-PA)
Rozmiar: 50cm x 50cm
Waga runa: 800g/m2
Waga całkowita: 4200g/m2
Całkowita grubość: 7.5mm
Klasyfikacja zużycia: BS EN 1307, Klasa użytkowa 33 duże natężenie ruchu
Wykładzina dywanowa w płytkach Osaka
Inspirowany kontrastami w japońskiej kulturze: nowe i stare, ciepło i chłód, miejski i naturalny; Osaka jest kolekcją kontrastów, które współistnieją harmonijnie razem.
Wzór designu (wzięty z mapy Osaki) może być interpretowany na wiele sposobów: geometryczny i inspirowany przez tradycyjne origami lub organiczny czyli pozostałości powierzchni lasu bambusowego. Abstrakcyjna natura wzoru połączona ze zróżnicowaną paletą kolorów, umożliwia bycie miękkim i mocnym, a także profesjonalnie współgra z każdym nowoczesnym wnętrzem.
Typ wykładziny: strukturalny pętelkowy
Skład runa: 100% Solution Dyed Nylon (Polyamide-PA)
Rozmiar: 50cm x 50cm
Waga runa: 795g/m2
Waga całkowita: 4200g/m2
Całkowita grubość: 7.5mm
Klasyfikacja zużycia: BS EN 1307 Heavy Commercial Use Class 33
Wykładzina dywanowa w płytkach Rainfall
Pierwotną inspiracją dla rainfall było usiłowanie uchwycenia pierwszych chwil letniej burzy. Pierwsze krople deszczu uderzają w ziemie, zwiększając intensywność , dopóki cały kolor nie stanie się ciemniejszy o kilka odcieni szarości.
Ten nowy produkt strukturalny otacza zmiany tonu w zmieniających się proporcjach, powodując końcowy efekt subtelnie połączony z miękkimi kątami. Te cechy sprawiają, że wygląd każdej instalacji różni się od pozostałych.
Uwodząca paleta 12 kolorów przynosi opcję jasności i światła, poprzez bardziej skoncentrowane i atmosferyczne tony, pasując do każdego rodzaju instalacji i wnętrza.
Rainfall został zaprojektowany jako samodzielny produkt oraz uzupełnienie naszej kolekcji strukturalnej, czyli Alaska i Osaka.
Typ wykładziny: strukturalny pętelkowy
Skład runa: 100% Solution Dyed Aquafil Econyl® Nylon (Polyamide-PA)
Rozmiar: 50cm x 50cm
Waga runa: 910g/m2
Waga całkowita: 4300g/m2
Całkowita grubość: 7.5mm
Klasyfikacja zużycia: BS EN 1307 Heavy Commercial Use Class 33
W jaki sposób układać wykładzinę dywanową w płytkach
Wykładzinę podłogową w płytkach, ze względu na kierunek układanie się włókien, możemy układać na kilka sposobów - zawsze zgodnie z zaleceniami producenta wykładzin.
Może to być układ jednokierunkowy (zdjęcie 1) , w szachownicę (zdjęcie 2) lub z przesunięciem łączeń w pionie tworząc układ ciosany lub co pół płytki z przesunięciem w poziomie (zdjęcie 3)

UWAGA

JEŚLI CHCESZ SPRAWDZIĆ NASZE CENY - PROSIMY O KONTAKT.