Chemia i akcesoria
Nowoczesna chemia i akcesoria, przeznaczone do montażu, między innymi paneli winylowych czy wykładzin PCV i PCV. To produkty znanych i cenionych marek. Wykorzystanie tych wyrobów, gwarantuje solidne i efektywne przygotowanie podłoża do położenia na nim okładziny dywanowej lub paneli winylowych.
Oferujemy preparaty chemiczne i akcesoria, dzięki którym montaż wybranych produktów z naszego asortymentu, będzie łatwy, szybki i wykonany w stosunkowo szybkim czasie.
Chemia i akcesoria przeznaczone do montażu okładzin podłogowych
Wysokiej jakości chemia i akcesoria, dedykowane takim produktom jak wykładziny dywanowe czy panele winylowe, są wyrobami atestowanymi i certyfikowanymi.
Za pośrednictwem naszej strony internetowej można zamówić listwy przypodłogowe do wykładzin dywanowych, profile schodowe, profile wyobleniowe pod wykładziny PCV, podkłady pod wykładziny podłogowe, a także różnego rodzaju maty pod panele LVT. Posiadamy także masy naprawcze, wyrównawcze i wypełniające. To produkty dostępne w ekonomicznych opakowaniach.
Doskonała chemia i akcesoria do montażu paneli LVT oraz wykładzin dywanowych!
Przy wyborze listwy przypodłogowej należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikację produktu, jak również na jego zastosowanie.
Dysponujemy pełną gamą kolorystyczną oraz różnorodnością wzornictwa, co pozwala dopasować listwy do każdego rodzaju wnętrz, spełniając oczekiwania klientów.
Listwa dywanowa TLE 55
Wysokiej jakości listwa wykonana z polimeru na bazie PVC. W jej wewnętrznej części znajduje się specjalny pasek kleju, który umożliwia łatwe wklejenie paska wykładziny (szerokość 54 mm, grubość do 7 mm). Wygodny montaż przy wykorzystaniu specjalnych nożyc do cięcia Döllken. Odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Dzięki elastycznej górnej części listwę można montować przy zaokrąglonych powierzchniach jak łuki czy kolumny.
Wymiary:
Długość: 2,50 m
Wysokość: 55 mm
Opakowanie zbiorcze: 20 szt.
PianoCarpet – podkłady pod wykładzinę podłogową
Nasz podkład pod wykładzinę jest materiałem oszczędnym: układanie go daje bardzo mało odpadów, ponieważ wykonany jest z pianki z eko-recyklingu, PianoCarpet jest też materiałem wysoce ekologicznym. PianoCarpet to pianka pod wykładzinę, która całkowicie zmienia komfort użytkowania wykładziny.
Opakowanie (rolka):
podkład niebieski 5 mm x 1,37 mm x 11 m, waga ok. 11 kg
podkład niebieski 10 mm x 1,37 m x 11 m, waga ok. 18 kg
podkład niebieski laminowany flizeliną 5 mm x 1,37 m x 11 m, waga ok. 11 kg
podkład niebieski laminowany flizeliną 10 mm x 1,37 x 11 m, waga ok. 18 kg
podkład czerwony 5 mm x 1,37 x 11 m, waga ok. 11 kg
podkład czerwony 10 mm x 1,37 m x 11 m, waga ok. 18 kg
Dane techniczne:
Współczynnik przewodzenia ciepła dla Pianomatu 5 mm: 0,036 (W/mK)
Współczynnik przewodzenia ciepła dla Pianomatu 10 mm: 0,037 (W/mK)
Współczynnik pochłaniania dźwięku dla Pianomatu 5 mm ∆Lw = 34 dB
Współczynnik pochłaniania dźwięku dla Pianomatu 10 mm ∆Lw = 44 dB
Listwy CUBU FLEX
Listwa Cubu flex life z rdzeniem HDF, otoczonym bezchlorowym polimerem PP/TPE, z elastycznymi krawędziami w górnej i dolnej części doskonale uszczelniającymi drobne szczeliny.
Listwa jest bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia.
Szybki i prosty system montażu przy zastosowaniu gilotyny oraz kleju termotopliwego Döllken. Gilotyna tworzy perfekcyjny narożnik wewnętrzny i zewnętrzny dzięki czemu nie są wymagane żadne dodatkowe akcesoria. Istnieje również możliwość zastosowania słupków wykończeniowych, dzięki czemu prosta i nowoczesna listwa nabiera innego efektu.
Wymiary:
Długość: 2,50 m
Wysokość:
40 mm
60 mm
80 mm
100 mm
Opakowanie zbiorcze: 10 szt. (jednej wysokości).
Istnieje możliwość produkcji za dopłatą dowolnego koloru z palety RAL na specjalne zamówienie od 500 mb.
Podkład Xtrafloor Flex Pro pod panele LVT
Nasze standardowe podłoże posiada wiele zalet i stanowi kompleksowe rozwiązanie do zastosowań mieszkaniowych.
Podkład przeznaczony do instalacji „pływającej” z luksusowych podłóg winylowych Modulari Dryback, który stanowi uniwersalne rozwiązanie do stosowania bez kleju. Można go również stosować w połączeniu z produktami Click i do układania luzem. Samoprzylepna strona tego podkładu to gwarancja wygodnej instalacji: szybkiej, czystej i prostej. Doskonale nadaje się do zastosowań obiektowych.
Masy samopoziomujące, naprawcze, szpachlowe
1. Samorozpływna masa wyrównawcza Basic NB 10
bardzo dobry rozpływ, łatwa w szlifowaniu pomimo wysokiej wytrzymałości, do 10 mm grubości.
Proszkowa, cementowa, masa wyrównawcza o doskonałej rozpływności i niskim poziomie naprężeń, uszlachetniona dodatkiem polimerów, niskoemisyjna. Pozwala uzyskać gładką powierzchnię, zapewnia dobrą przyczepność dla klejów pod prawie wszystkie rodzaje wykładzin.
Pomimo dużej wytrzymałości istnieje możliwość szlifowania masy. Masa przeznaczona do wygładzania, niwelowania i poziomowania podkładów podłogowych w pomieszczeniach mieszkalnych i użyteczności publicznej pod wszelkiego rodzaju wykładziny podłogowe PVC, tekstylne, linoleum, okładziny ceramiczne i z kamienia naturalnego oraz pod mozaiki drewniane ze stabilnych gatunków drewna europejskiego, panele drewniane i laminowane. Odporna na obciążenie kółkami krzeseł. Nadaje się na wodne ogrzewanie podłogowe. Do stosowania wewnątrz budynków.
2. Drobnoziarnista masa naprawcza i szpachlowa RS 90 F
szybkie schnięcie / niezależnie od grubości warstwy, nakładanie w warstwie "praktycznie od zera", łatwa w nakładaniu i modelowaniu drobnoziarnista.
Proszkowa, modyfikowana polimerami, drobnoziarnista, mocna, szybkoschnąca masa szpachlowa i naprawcza. Do stosowania wewnątrz pomieszczeń na powierzchniach ścian i podłóg, do wyrównania ubytków, schodów, podestów w jastrychach cementowych i podłożach betonowych, do wykonywania warstw spadkowych.
3. Servoplan R 300 S - Masa wypełniająca i reperacyjna
masa wypełniająca i reperacyjna na bazie cementu uszlachetniona specjalnymi włóknami, do wypełnienia i wyrównywania podłoży, do wypełniania niepracujących dylatacji technologicznych.
Masa wypełniająca i reperacyjna na bazie cementu uszlachetniona specjalnymi włóknami nadające jej większej elastyczności. Masa ta nadaje się świetnie do wypełnienia i wyrównywania podłoży przygotowanych do dalszych prac wykończeniowych, do wyrównywania schodów, na podłoża betonowe i cementowe, do wypełniania niepracujących dylatacji technologicznych.
Kleje do wykładzin dywanowych, pcv, paneli LVT
1. Klej do wykładzin PVC D 338
szeroki zakres stosowania, łatwa aplikacja, ekonomiczny.
Bezrozpuszalnikowy i niskoemisyjny, wysokiej jakości klej dyspersyjny przeznaczony do klejenia wykładzin podłogowych. Klej dyspersyjny przeznaczony do przyklejania wszystkich rodzajów elastycznych wykładzin PCV w rolkach i płytkach oraz wykładzin tekstylnych na spodach gładkich, lateksowanych, na podwójnych spodach syntetycznych i spodach z pianki poliuretanowej.
Przeznaczony jest do klejenia po lekkim odparowaniu (po ok. 15 min.), czas układania (do ok. 40 minut). Klej nadaje się na ogrzewanie podłogowe, obciążanie kółkami krzeseł oraz szamponowanie wykładzin tekstylnych. Murexin D 338 przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków - w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, szpitalach, szkołach, itp.
2. Uniwersalny klej do wykładzin PVC D 391
Niska klasa emisji EC1 PLUS, bardzo dobra przyczepność początkowa, wysoka końcowa siła klejenia, szybki przyrost siły klejenia.
Niskoemisyjny, bezrozpuszalnikowy i bezwonny, wysokiej jakości klej dyspersyjny przeznaczony do klejenia wykładzin podłogowych. Przeznaczony do przyklejania wszystkich rodzajów wykładzin PCV w rolkach i płytkach, płytek elastycznych Flex, wykładzin tekstylnych na spodzie gładkim, wytłaczanym lub pokrytym lateksem, a także na podwójnych spodach syntetycznych i spodach z pianki poliuretanowej.
Nadaje się również do lekkich okładzin PVC (o gr. 1,2 mm) na ścianach (na przeszpachlowanym, chłonnym podłożu). Można go używać do klejenia na półsucho lub na mokro, posiada długi czas układania (do ok. 50 minut). Klej nadaje się na ogrzewanie podłogowe, obciążanie kółkami krzeseł oraz szamponowanie wykładzin tekstylnych.
3. Klej specjalny LF 300
bardzo wysoka siła klejąca, do klejenia wykładziny na wykładzinę do klejenia na podłożach chłonnych i niechłonnych, bardzo długi czas układania, elastyczna spoina.
Bezrozpuszalnikowy i bezwonny, wysokiej jakości klej dyspersyjny na bazie żywic syntetycznych przeznaczony do klejenia różnego rodzaju wykładzin. Charakteryzuje się zwiększoną siłą początkową, długim czasem układania przyczepności i elastyczną spoiną.
Klej żywiczno-dyspersyjny LF 300 przeznaczony jest do przyklejania wszystkich rodzajów wykładzin elastycznych i tekstylnych jak np. wykładzin PVC oraz CV w rolkach i płytach, płytek elastycznych Flex, wykładzin tekstylnych na spodzie gładkim, wytłaczanym lub pokrytym lateksem, a także na podwójnych spodach syntetycznych i spodach z pianki poliuretanowej. Do klejenia na półsucho lub na mokro.
Środki do mocowania płytek dywanowych, rzepy antypoślizgowe,
1. Uniwersalna dyspersja mocująca WL 720
łatwy w obróbce, oszczędny w użyciu, pozwala na wielokrotne mocowanie wykładzin.
Bezrozpuszczalnikowy, łatwy w aplikacji, uniwersalny preparat mocujący umożliwiający usunięcie i ponowne mocowanie płytek dywanowych. Może być nakładany z użyciem wałka malarskiego.
Preparat przeznaczony do stosowania wewnątrz budynków do mocowania płytek dywanowych lub wykladzin tekstylych oraz z PVC lub CV w płytkach, na spodach tekstylnych, z filcu lub włókniny. Okładziny podłogowe mogą zostać zamocowane, a następnie usunięte w łatwy sposób. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe i obciążenie kółkami foteli biurowych.
2. Okatmos ER 15 - Środek antypoślizgowy do płytek dywanowych
wolny od rozpuszczalników, ekologiczny klej dyspersyjny służy do mocowania wykładzin PCV, CV w rolkach lub płytkach, umożliwia bezproblemowe usunięcie wykładzin po okresie użytkowania.
Niskoemisyjny, bezrozpuszalnikowy i bezwonny, wysokiej jakości klej dyspersyjny przeznaczony do klejenia wykładzin podłogowych. Przeznaczony do przyklejania wszystkich rodzajów wykładzin PCV w rolkach i płytkach, płytek elastycznych Flex, wykładzin tekstylnych na spodzie gładkim, wytłaczanym lub pokrytym lateksem, a także na podwójnych spodach syntetycznych i spodach z pianki poliuretanowej.
Nadaje się również do lekkich okładzin PVC (o gr. 1,2 mm) na ścianach (na przeszpachlowanym, chłonnym podłożu). Można go używać do klejenia na półsucho lub na mokro, posiada długi czas układania (do ok. 50 minut). Klej nadaje się na ogrzewanie podłogowe, obciążanie kółkami krzeseł oraz szamponowanie wykładzin tekstylnych.
Grunty do podłoża
1. Preparat gruntujący D1
bezrozpuszczalnikowy koncentrat, wysoka wydajność, bardzo niska emisja LZO: EC1 PLUS.
Bezrozpuszczalnikowy preparat gruntujący na bazie dyspersji żywic syntetycznych o bardzo dobrej penetracji przeznaczony do gruntowania ścian i posadzek. Wyrównuje nasiąkliwość podłoża i powierzchniowo zwiększa jego jakość zapewniając dobrą przyczepność kolejnych warstw. Preparat o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych EC1 PLUS.
Preparat przeznaczony do stosowania na ścianach i podłogach do gruntowania chłonnych cementowych podłoży jak jastrychy cementowe, stropy betonowe przed szpachlowaniem i wylewaniem mas wyrównawczych Murexin (podłoże musi być chłonne). Na podłożach anhydrytowych jedynie jako grunt przed układaniem paroprzepuszczalnych wykładzin podłogowych.
2. Grunt DX9 10 kg
Uniwersalny grunt szczepny, uniwersalne zastosowanie, szybkoschnący, niskie zużycie, na większość podłoży.
Zwiększający przyczepność, jednoskładnikowy, gotowy do użycia, bezrozpuszczalnikowy grunt na bazie specjalnej dyspersji tworzyw sztucznych. Po wyschnięciu tworzy na gruntowanej powierzchni nieco lepką błonę, która zaraz po wyschnięciu może być pokrywana następnymi warstwami.
Preparat gruntujący przeznaczony do gruntowania chłonnych i niechłonnych podłoży, do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (w obszarach zadaszonych). Jako grunt głębokopenetrujący może być stosowany na chłonnych mineralnych podłożach jak jastrychy cementowe, anhydrytowe, magnezjowe (również z ogrzewaniem podłogowym).
3. Okamul VS 02 - Grunt
Na chłonne i niechłonne podłoża, szybkoschnący, bezrozpuszczalnikowy i niskoemisyjny, Zwiększa przyczepność podłoża.
Grunt bezrozpuszczalnikowy, zapewniający przyczepność chłonnych i niechłonnych podłoży. Nadaje się również na wymagające remontu stare podłoża z dobrze przylegającymi wodoodpornymi resztkami klejów.
Nie nadaje się do gruntowania podłoży z rozpuszczalnymi w wodzie resztkami klejów i resztkami klejów z ługu posiarczynowego.
W ofercie posiadamy
✔ kleje
✔ masy
✔ grunty
✔ żywicę