środa, 16 czerwiec 2021 17:20

Jakie podłogi sprawdzą się w szkole?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wybór odpowiedniej wykładziny do szkoły jest niezwykle ważny, gdyż każdego dnia po podłodze przechodzą dziesiątki, jak nie setki uczniów. Dodatkowo przesuwa się po niej meble i krzesła. Dochodzi do tego oczywiście konieczność regularnego czyszczenia, dlatego wykładzina wybierana do szkoły musi być przede wszystkim wytrzymała. Najlepiej jeśli przez długi czas nie widać po niej żadnych oznak użytkowania, czyli aspekt estetyczny łączy się z trwałością. 

Wymiana podłogi odbywa się z reguły w trakcie letniej przerwy od szkoły. To czas, kiedy nauczyciele oraz uczniowie mogą cieszyć się piękną pogodą, zregenerować od intensywnej nauki i przygotować na kolejny rok ciężkiej pracy i przyswajania wiedzy. Przez dwa miesiące można odświeżyć placówkę, wymienić podłogi, odmalować ściany oraz dokonać innych czynności, które sprawią, że szkoła nie będzie kojarzyła się ze zniszczonymi, zużyty podłogami, ale będzie zachęcać swoim atrakcyjnym wyglądem.

Idealna wykładzina do szkoły musi być wytrzymała i prezentować się atrakcyjnie, jednak konieczne jest także spełnianie konkretnych wymogów uregulowanych przez przepisy prawa. W pierwszej kolejności chodzi o Deklarację Zgodności CE. To informacja dla użytkowników, że wykładzina powstała zgodnie z najwyższymi standardami dedykowanymi przez Unię Europejską. Oprócz tego podłoga musi mieć atest na trudnozapalność i atest higieniczny. Pierwsza cecha zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla wszystkich uczniów i całego personelu. Przez certyfikat higieniczny rozumie się wykorzystanie odpowiednich środków w trakcie produkcji. Nie stosuje się szkodliwych substancji i lakierów, które mogą wpływać niekorzystnie na stan zdrowia i pogorszyć ogólne samopoczucie.

Podłoga w szkole musi wytrzymać szuranie, bieganie dziesiątek stóp każdego dnia oraz przesuwanie mebli. Odporność na zabrudzenia to kolejna bardzo przydatna cecha, tym bardziej że w szkole używa się różnorodnych materiałów plastycznych, które mogą przyczynić się do szybkiego zużycia i nieestetycznego wyglądu.

Czytany 379 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 sierpień 2021 17:32