środa, 10 marzec 2021 14:38

Wykładziny obiektowe - na co zwrócić uwagę podczas zamawiania?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wykładziny obiektowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie, dlatego sprawdzają się w wielu miejscach, jak biuro, siłownia czy przychodnia. To jaką zdecydujemy się wybrać wykładzinę zależne jest od miejsca przeznaczenia. Ważne, aby zwrócić uwagę na całokształt, ponieważ wykładzina musi idealnie komponować się z aranżacją i tworzyć spójną całość.

Wykładziny obiektowe są bardzo wygodne i funkcjonalne. Doskonale tłumią hałas, ochraniają podłogę oraz są łatwe w utrzymaniu czystości.

Podczas zamawiania wykładziny obiektowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, jak:

  • Kolor

Wbrew pozorom to bardzo ważny element. Najczęściej wybieranym kolorem są beże, ponieważ są uniwersalne i nie zwracają zbytnio na siebie uwagi. W biurach często można spotkać wykładziny zielone, które są bardzo przyjazne dla oka oraz świetnie odświeżają pomieszczenie. Nie bez znaczenia jest również kolor niebieski, który pozwala na pełną koncentracją oraz harmonię.

Jeżeli szukamy wykładziny obiektowej do przychodni czy szpitala warto na to szczególnie zwrócić uwagę. Kolor wykładziny powinien wpływać relaksacyjnie na pacjentów.

  • Jakość i materiał

Wykładziny obiektowe przede wszystkim muszą być wygodne, praktyczne, odporne na zabrudzenia oraz posiadać, jak najwyższą jakość. W miejscach publicznych chodzimy po wykładzinach w butach wnosząc często brud, ponieważ na dworze panują różne warunki pogodowe. Odpowiednio dopasowana wykładzina obroni się przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi.

  • Utrzymanie czystości

Odporność na zabrudzenia to bardzo istotna kwestia w każdym obiekcie. Wykładziny nie kupuje się na jeden sezon, dlatego warto na to zwrócić uwagę.

  • Ścieralność

Zamawiając wykładzinę należy zwrócić uwagę na natężenie ruchu, jakie będzie miało miejsce w danym obiekcie. Im wyższe natężenie ruchu tym wyższą klasę ścieralności należy wybrać.

Czytany 645 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 kwiecień 2021 14:47