wtorek, 13 lipiec 2021 12:56

Jaki kolor wykładziny sprawdzi się w hotelu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wykładzina wybierana do hotelu musi prezentować się atrakcyjnie i jednocześnie mieć szereg bardzo istotnych właściwości, które przyczyniają się do zachowania pożądanego wyglądu na jeszcze dłużej. Chodzi przede wszystkim o wytrzymałość, odporność na zabrudzenia, a także łatwość w usuwaniu plam. Dobra kondycja musi iść w parze z estetyką,  gdyż to wygląd wykładziny rzuca się w oczy w pierwszej kolejności.

Dekorując hotel, należy pamiętać, że wykładzina powinna mieć neutralny charakter, dzięki czemu pojawiający się w recepcji goście nie są poddani działaniu zbyt dużej ilości bodźców (często są zmęczeni po długiej podróży, co może rodzić nadmierną frustrację). Najlepiej zdecydować się na beże czy szarość, jedna ze stron wykładziny może zostać wzbogacona o delikatny wzorek. W tym miejscu nie sprawdzą się intensywne kolory i bogate zdobienia, gdyż przekłada się to na negatywne pierwsze wrażenie, które często wpływa na opinię o hotelu i przekłada się na jakość całego pobytu. 

Nieco więcej fantazji i wyobraźni wymagają wykładziny wybierane do pokoi. Ich wygląd jest uwarunkowany charakterem pomieszczenia i dominującym stylem, jednak można postawić na intensywniejsze kolory oraz nieco większe wzory. Warto pamiętać, żeby meble, kolor ścian, dodatki i wykładzina stanowiły jedną całość. Tylko spójne wnętrze wywoła pozytywne wrażenia i umożliwi gościom relaks i odpoczynek bez względu na cel i charakter ich podróży.

Nie warto przesadzać z mnogością wzorów, dlatego jeśli w pokojach hotelowych na ścianach widnieją bogato zdobione tapety czy interesujące obrazy, nie należy decydować się na równie bogatą wykładzinę. W tej sytuacji zdecydowanie lepsze wrażenie wywoła klasyka i neutralne kolory, które w połączeniu z bogatymi dodatkami przełożą się na pozytywny odbiór wnętrza i doskonałe samopoczucie gości.

Hotelowe podłogi każdego dnia przemieszczają setki stóp, dlatego dobra jakość materiału jest niezwykle ważna. Niewłaściwie dobranymi typ splotu, kiepski materiał czy zła gęstość to tylko przykłady błędów, które są widoczne nawet w przypadku atrakcyjnego koloru czy wzoru. 

Czytany 315 razy