piątek, 07 maj 2021 16:03

Jakie podłogi sprawdzą się w szkole?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szkoła to miejsce, gdzie na co dzień przebywa ogromna ilość osób, szczególnie dzieci. Aranżując takie miejsce musimy pamiętać przede wszystkim o ich bezpieczeństwie i wygodzie.

Wybierając wykładzinę podłogową należy zwrócić uwagę na jej wytrzymałość, wodoodporność czy klasę ścieralności. Te wszystkie elementy są bardzo ważne, ponieważ w miejscu takim, jak szkoła podłoga jest jednym z najbardziej eksploatacyjnych elementów.

Idealnym wyborem jest wykładzina heterogeniczna wielowarstwowa, która wytrzymuje ogromne natężenie ruchu w ciągu każdego dnia. Dodatkowo jest odporna na uszkodzenia mechaniczne a co najważniejsze jest antypoślizgowa.

Podłogi w szkole ze względu na dzieci muszą być regularnie czyszczone mocnymi środkami dezynfekującymi, aby zachować jak najwyższy poziom higieny. Wykładzina heterogeniczna jest odporna na działanie środków czyszczących, dlatego jest prosta w utrzymaniu higieny.

Największą zaletą wykładziny heterogenicznej jest szeroki wybór wzorów i dostępnych kolorów, które pozwalają na stworzenie niebanalnej aranżacji wnętrza.

Czytany 405 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 maj 2021 16:05